Pedagogický sbor a zaměstnanci

Bc. Klára Zbrojová – ředitelka

Mé jméno je Klára Zbrojová. Jsem človíček aktivní, kreativní, optimistický, zvídavý, společenský a jelikož ráda cestuji, tak jsem se po studiu předškolní a mimoškolní pedagogiky rozhodla jet sbírat zkušenosti do zahraničí. Jako au-pair jsem působila na malebném anglickém venkově, ale i v rušných ulicích New Yorku.

Po návratu do České republiky se mi naskytla možnost podílet se na otevření nové soukromé mateřské školy pod Ještědem, kde jsem také působila v roli hlavní učitelky a měla na starosti kompletní přípravu vzdělávacího procesu dětí i chod celé mateřské školy. Při dalším působení ve státní mateřské škole jsem si dodělala vysokoškolské vzdělání a zároveň se stala maminkou malého neposedy, který je mi každým dnem inspirací, námětem k poznávání a seberozvoji.

A jelikož jsem často během své praxe v předškolním vzdělávání i jako čerstvá maminka bojovala s předsudky, zažitými vzorci a občas i neochotou některé věci změnit, začala se mi v hlavě rodit myšlenka. Myšlenka na místo, kde se rodiče nemusí bát s pedagogy vést dialogy, podílet se aktivně na vzdělávání svých dětí a kde se jim vždy dostane rady, podpory a pomoci.

Ze všech svých sil se budu snažit, aby pro Vás Mateřská škola v Šimonovicích takovým místem vždy byla!

Mgr. Jana Fixová - učitelka

Vystudovala jsem učitelství pro druhý stupeň základní školy a po studiu jsem několik let v oboru působila. Později mě ještě zlákala možnost jít za zkušenostmi do světa. Více jak rok jsem tedy pracovala a starala se o děti v USA. Zpět do školství jsem se vrátila až jako maminka tří dcer a po absolvování studia v oboru předškolní a volnočasové pedagogiky nastoupila do MŠ, neboť mě lákalo pracovat s těmi nejmenšími. Děti jsou pro mě velkou inspirací a výzvou. Velmi ráda pro ně vymýšlím různé aktivity, ať již sportovní, výtvarné nebo poznávací. Odměnou mi je jejich spontánní projev radosti, zájmu a vnímání jejich učenlivosti a patrných pokroků.

MŠ Šimonovice mě zaujala svým zaměřením na environmentální výchovu, svým umístěním v krásném prostředí a svými prostory budovy využitelnými pro různé (hlavně sportovní) aktivity.

Jana Hnyková - učitelka

Již jako malá jsem si ráda hrála na učitelku. Po skončení Základní školy mě život bohužel zavedl jiným směrem. Před 2 lety jsem absolvovala kurz chůvy pro děti předškolního věku. Po jeho skončení jsem nastoupila do školky. Práce s dětmi mě baví, proto jsem se rozhodla, že si dálkově dostuduji předškolní a mimoškolní pedagogiku.

Mezi mé koníčky patří rodina, jóga, četba.

Dětský úsměv je pro mě tou nejlepší odměnou.

Karin Linhartová - učitelka

Mé jméno je Karin Linhartová.

Vystudovala jsem obor Bezpečnostně právní činnost. Při mateřské dovolené jsem se rozhodla pokračovat a vystudovat obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, neboť práce s dětmi je pestrá, velice mě baví a naplňuje. 

Během svého života jsem hrála 11 let v loutkovém divadle LS Klubíčko Cvikov.

Jsem maminka dvou dětí, člověk tvořivý a aktivní. Mám ráda venkov, přírodu a především moji rodinu.

Jsem moc ráda, že jsem se mohla stát součástí školky v Šimonovicích, neboť její prostředí a okolí je opravdu krásné.

Lucie Lindaurová - učitelka

Jmenuji se Lucie Lindaurová a vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Liberci, po které mě osud přivedl rovnou do práce ve školce. Vysoká škola mě ale lákala natolik, že jsem se rozhodla si studium dále rozšiřovat i při mé práci. 
Jako malá holka jsem si přála být zpěvačkou, herečkou, výtvarnicí nebo princeznou. Možná proto jsem se nakonec stala učitelkou ve školce, protože tady si mohu splnit své dětské sny a moc bych si přála vytvářet takové prostředí, ve kterém si děti mohou beze strachu plnit své sny každý den. 
 
Velkým koníčkem je pro mě hra na klavír, kterému se věnuji už od malička a sama se učím i na další hudební nástroje, kterými ráda doprovázím den dětí ve školce. 
Dalšími mými koníčky jsou procházky s mým pejskem, jóga, zkoušení nových kaváren a samozřejmě práce ve školce, která mi do života přináší veliký smysl. 

Petra Staňková - učitelka

Jmenuji se Petra Staňková a vystudovala jsem Střední odbornou školu pedagogickou v Liberci.

Volný čas trávím nejraději s rodinou a synem, který je mi parťákem ve všech aktivitách. ráda chodím do přírody, hraju basket a volejbal.

Mám praxi s handicapovanými dětmi, působila jsem necelé dva roky ve státní MŠ, poté čtrnáct let v soukromé MŠ.

Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje. Je skvělý pocit vykouzlit dětem úsměv na tváři a vidět, jak je to ve školce baví.

Věřím, že spolupráce s vámi a vašimi dětmi se nám bude v tomto krásném prostředí dařit.

Jitka Žohová - učitelka

Po maturitě na gymnáziu jsem studovala Střední pedagogickou školu v Nové Pace. 11 let jsem se věnovala hře na housle v Lidové škole umění ve Vrchlabí a 7 let jsem hrála na housle v lidové muzice folklorního souboru Špindleráček.

Jako učitelka mateřské školy jsem začala pracovat již v roce 1981 ve Vrchlabí a od té doby jsem obor svého zaměstnání nezměnila, protože mám děti moc ráda a povolání učitelství beru jako poslání.

Mám zkušenosti s vedením výtvarného kroužku v MŠ.

Mezi moje zájmy patří výtvarné umění, hudba, historie, francouzština a sport.

Petra Oppolzerová - hospodářka a chůva

Nejdůležitější věcí v mém životě je pro mě rodina, se kterou trávím většinu volného času. S manželem a dětmi rádi cestujeme, poznáváme nové prostředí, země, památky, kulturu a dobré jídlo. Miluji hory jak v létě, tak v zimě, ale také moře.

Mezi moje další koníčky patří: jóga, turistika, lyže, cyklistika, ráda chodím do přírody s našimi psy. V DDM Větrník navštěvuji kroužek tradičních technik, kde tvoříme výrobky z keramiky, fima, drátkování a jiné techniky.

Jsem moc ráda, že jsem se mohla stát členem týmu v této krásné, nové školce. Po dlouhých letech práce v administrativě zde zužitkuji léta praxe na pozici hospodářky a zároveň se budu moci věnovat dětem jako chůva. Práce s nimi mě velice baví a naplňuje.

Blanka Richtáriková - asistent pedagoga

Ahoj jmenuji se Blanka.

Práce s dětmi je mi velmi blízká, neboť mám dva syny.

Svůj volný čas se snažím trávit aktivně.

Léto trávím obvykle cestováním po České republice, ale ráda se podívám i do zahraničí. V zimě ráda lyžuji se svou rodinou a velkou radost mi dělá také práce na zahrádce.

Veronika Okajček Rudová - hospodyně

Jmenuji se Veronika

Jsem máma syna a dcery.
Na mateřské dovolené jsem si uvědomila, že by mě velice bavilo pracovat mezi dětmi.
Proto mi práce hospodyně ve školce přijde ideální.
Mezi mé záliby patří zahradničení, kde se snažím vypěstovat zeleninu a ovoce.
Velmi ráda cestuji s celou rodinou po všech koutech České republiky.

Jarmila Doležalová - hospodyně

Mé jméno je Jarmila Doležalová.

Mám ráda přírodu a zvířata, jejichž chovem se také aktivně zabývám. Na práci ve školce mě baví různorodost, skvělý kolektiv a hlavně děti, díky kterým se v práci nikdy nenudím.