Pedagogický sbor a zaměstnanci

Bc. Klára Zbrojová – ředitelka

Mé jméno je Klára Zbrojová. Jsem človíček aktivní, kreativní, optimistický, zvídavý, společenský a jelikož ráda cestuji, tak jsem se po studiu předškolní a mimoškolní pedagogiky rozhodla jet sbírat zkušenosti do zahraničí. Jako au-pair jsem působila na malebném anglickém venkově, ale i v rušných ulicích New Yorku.

Po návratu do České republiky se mi naskytla možnost podílet se na otevření nové soukromé mateřské školy pod Ještědem, kde jsem také působila v roli hlavní učitelky a měla na starosti kompletní přípravu vzdělávacího procesu dětí i chod celé mateřské školy. Při dalším působení ve státní mateřské škole jsem si dodělala vysokoškolské vzdělání a zároveň se stala maminkou malého neposedy, který je mi každým dnem inspirací, námětem k poznávání a seberozvoji.

A jelikož jsem často během své praxe v předškolním vzdělávání i jako čerstvá maminka bojovala s předsudky, zažitými vzorci a občas i neochotou některé věci změnit, začala se mi v hlavě rodit myšlenka. Myšlenka na místo, kde se rodiče nemusí bát s pedagogy vést dialogy, podílet se aktivně na vzdělávání svých dětí a kde se jim vždy dostane rady, podpory a pomoci.

Ze všech svých sil se budu snažit, aby pro Vás Mateřská škola v Šimonovicích takovým místem vždy byla!

Mgr. Jana Fixová - učitelka

Vystudovala jsem učitelství pro druhý stupeň základní školy a po studiu jsem několik let v oboru působila. Později mě ještě zlákala možnost jít za zkušenostmi do světa. Více jak rok jsem tedy pracovala a starala se o děti v USA. Zpět do školství jsem se vrátila až jako maminka tří dcer a po absolvování studia v oboru předškolní a volnočasové pedagogiky nastoupila do MŠ, neboť mě lákalo pracovat s těmi nejmenšími. Děti jsou pro mě velkou inspirací a výzvou. Velmi ráda pro ně vymýšlím různé aktivity, ať již sportovní, výtvarné nebo poznávací. Odměnou mi je jejich spontánní projev radosti, zájmu a vnímání jejich učenlivosti a patrných pokroků.

MŠ Šimonovice mě zaujala svým zaměřením na environmentální výchovu, svým umístěním v krásném prostředí a svými prostory budovy využitelnými pro různé (hlavně sportovní) aktivity.

Bc. Marie Filounková - učitelka

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Liberci. Práce s dětmi mě baví již od střední školy. Vedla jsem příměstské i pobytové tábory pro děti, také jsem pracovala v rodinném centru LIRA. Dále jsem studovala Technickou univerzitu v Liberci, obor specializace v pedagogice, kterou jsem zakončila bakalářskými zkouškami.

Pracovala jsem od začátku roku 2021 jako asistent pedagoga.

Mám ráda cestování, českou krajinu a volný čas věnuji svému štěněti zlatého retrievera. Hraji na klavír a flétnu. S dětmi ráda všemožně tvořím, maluji a vyrábím.

Velice se těším na děti a na společnou zábavu.

Maruška

Bc. Michaela Němcová - učitelka

K učitelství mě od malička inspirovala skoro celá moje rodina, kdy rodiče i prarodiče pracovali ve školství. Vystudovala jsem Pedagogickou faktultu Technické univerzity v Liberci oborem Učitelství pro Mateřské školy. Po studiu jsem nastoupila jako učitelka do MŠ a vedla několik zájmových kroužků spojené s přírodou a hudbou. Mezi mé koníčky patří turistika, fotografování a také se na plno věnuji ilustraci mých výletních průvodců pro děti. Ráda získávám nové zkušenosti, které využívám ve své tvorbě při práci v MŠ. Práce s dětmi je pro mě velkou inspirací a na dětech mám ráda hlavně jejich radost z maličkostí, spontánnost a upřímnost. Snažím se dětem vytvořit příjemné prostředí, aby se do školky rády vracely a měly na co vzpomínat, protože předškolní vzdělávání patří k důležitému kroku do života.

Jana Hnyková - učitelka

Již jako malá jsem si ráda hrála na učitelku. Po skončení Základní školy mě život bohužel zavedl jiným směrem. Před 2 lety jsem absolvovala kurz chůvy pro děti předškolního věku. Po jeho skončení jsem nastoupila do školky. Práce s dětmi mě baví, proto jsem se rozhodla, že si dálkově dostuduji předškolní a mimoškolní pedagogiku.

Mezi mé koníčky patří rodina, jóga, četba.

Dětský úsměv je pro mě tou nejlepší odměnou.

Petra Staňková - učitelka

Jmenuji se Petra Staňková a vystudovala jsem Střední odbornou školu pedagogickou v Liberci.

Volný čas trávím nejraději s rodinou a synem, který je mi parťákem ve všech aktivitách. ráda chodím do přírody, hraju basket a volejbal.

Mám praxi s handicapovanými dětmi, působila jsem necelé dva roky ve státní MŠ, poté čtrnáct let v soukromé MŠ.

Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje. Je skvělý pocit vykouzlit dětem úsměv na tváři a vidět, jak je to ve školce baví.

Věřím, že spolupráce s vámi a vašimi dětmi se nám bude v tomto krásném prostředí dařit.

Jitka Žohová - učitelka

Po maturitě na gymnáziu jsem studovala Střední pedagogickou školu v Nové Pace. 11 let jsem se věnovala hře na housle v Lidové škole umění ve Vrchlabí a 7 let jsem hrála na housle v lidové muzice folklorního souboru Špindleráček.

Jako učitelka mateřské školy jsem začala pracovat již v roce 1981 ve Vrchlabí a od té doby jsem obor svého zaměstnání nezměnila, protože mám děti moc ráda a povolání učitelství beru jako poslání.

Mám zkušenosti s vedením výtvarného kroužku v MŠ.

Mezi moje zájmy patří výtvarné umění, hudba, historie, francouzština a sport.

Petra Oppolzerová - hospodářka a chůva

Nejdůležitější věcí v mém životě je pro mě rodina, se kterou trávím většinu volného času. S manželem a dětmi rádi cestujeme, poznáváme nové prostředí, země, památky, kulturu a dobré jídlo. Miluji hory jak v létě, tak v zimě, ale také moře.

Mezi moje další koníčky patří: jóga, turistika, lyže, cyklistika, ráda chodím do přírody s našimi psy. V DDM Větrník navštěvuji kroužek tradičních technik, kde tvoříme výrobky z keramiky, fima, drátkování a jiné techniky.

Jsem moc ráda, že jsem se mohla stát členem týmu v této krásné, nové školce. Po dlouhých letech práce v administrativě zde zužitkuji léta praxe na pozici hospodářky a zároveň se budu moci věnovat dětem jako chůva. Práce s nimi mě velice baví a naplňuje.

Blanka Richtáriková - hospodyně

Ahoj jmenuji se Blanka.

Práce s dětmi je mi velmi blízká, neboť mám dva syny.

Svůj volný čas se snažím trávit aktivně.

Léto trávím obvykle cestováním po České republice, ale ráda se podívám i do zahraničí. V zimě ráda lyžuji se svou rodinou a velkou radost mi dělá také práce na zahrádce.

Jarmila Doležalová - hospodyně

Mé jméno je Jarmila Doležalová.

Mám ráda přírodu a zvířata, jejichž chovem se také aktivně zabývám. Na práci ve školce mě baví různorodost, skvělý kolektiv a hlavně děti, díky kterým se v práci nikdy nenudím.